Екипа малог фудбала Београдског водовода и канализације је у оквиру делегације Асоцијације спорт за све Србија наступија на 22. Међународном спортском фестивалу у Бугарској у организацији Бугарске Радничке федерације „Спорт и здравље.
Учешће је узело 40 спортских организација, компанија и синдиката са више од 900 учесника из региона и света па је било екипа највише из Бугарске затим Србије, Мексика, Румуније, Словеније, Хрватске и Црне Горе.
Да је наша екипа препознатљива по квалитету доказали смо и ове године освојивши прво место на турниру, што чини трећи узастопни трофеј и тиме је постављен рекорд који ће тешко бити надмашен. Од када Бугарска Радничка федерација „Спорт и здравље организује ово такмичење није се десило да једна екипа три пута узастопце осваја турнир, знајући како је у спорту тешко поновити успех овај резултат нас чини веома поносним.
Кренимо редом, двадесет екипа смештено је у четири групе и већ се после првог одиграног кола могло видети да је конкуренција јака и да ће се борба водити за сваки бод.
Групу пролазимо ка првопласирана екипа са максималних 12 освојених бодова што је значило да у четврфиналу имамо нешто лакшег противника па је побеђена екипа „TPP MARITSA IZTOK 2“ резултатом 2:0.
Полуфинале доноси велику борбу по изузетном тешком времену против екипе „NPP KOZLODUY“ где је после тек након бољег извођења пенала резултатом 5:4 (1:1) извојевана победа.
У финалу стари знанци, изузетно спремна екипа „SHUMEN MUNICIPALITY“ са којом се и претходних година водила велика борба у чак два финала па се и очекивало да ће бити посебно мотивисани да дођу до победе.
Први део игре је оправдао очекивања за финале и могла се видети изузетна вештина на обе стране, Бугарска екипа је повела и одржавала предност до пред сам крај полувремена када је уследила брза акција и изједначење за 1:1.
Друго полувреме настављено у истом ритму, рано водство Бугарске екипе и брзо изједначење на 2:2, до краја су се ређале шансе на једној и другој али се резултат остао непромењен па се победник морао одредити бољим извођењем пенал серије.
Наши играчи су сачували смиреност, голман је одбранио чак три пенала, извођачи су без грешке изводили шутеве и коначним резултатом 6:4 (2:2) освајају пехар за најбољу фудбалску екипу.
На свечаној церемонији доделе признања екипа је бурно поздрављена од свих учесника а организатор је посебно похвалио фер и коректно понашање наших момака и изузетан успех и стандард који су поставили.
Независни синдикат честита успех целој делегацији и захваљује на правом представљању и промоцији нашег предузећа, Београда и Србије уз наду да ће и следеће акције једнако бити успешне као и ова.










